Dobre biuro rachunkowe i prowadzenie księgowości jako niezbędny doradca dla twojego biznesu

Utworzono: 17 września, 2016 o 2:16

Jeśli chcesz prowadzić własny biznes, pamiętaj o jednej nadrzędnej, priorytetowej sprawie- profesjonalne biuro rachunkowe to podstawa. Niezależnie, jaką firmę zamierzasz otworzyć, na jak dużą skalę ma ona działać, ilu ma zatrudniać ludzi, w każdym przypadku dobre biuro rachunkowe stanowi kwestię podstawową, by móc w kwestii finansów i spraw księgowych spać spokojnie.

Szczególnie obecnie kiedy jest plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego aby maksymalnie uprościć system podatkowy biura księgowe będą miały na początku co robić. Przypomnijmy że w planach rządowych jest jeden podatek w wysokości 22,5% płacony do 5000 zł przychodów od 2018 r.  Zastąpił by on PIT, VAT i składki ZUS. Czyli mając mniej przychodów zapłacimy mniej podatku. Przy kwocie przychodów 5000 zł te 22,5% daje 1125 zł czyli kwota podobna do 1121,52 zł które obecnie płacą przedsiębiorcy za sam ZUS.  Może powinno to być od „dochodu” ale jest jeszcze czas na poprawki sejmowe. Stawka CIT dla małych podmiotów ma ulec zmniejszeniu z 19% do 15% od roku 2017.

Być może masz podstawową wiedzę z księgowości. Być może potrafiłbyś obliczyć składki ZUS, czy zrobić inne rzeczy związane z rachunkowością. Pamiętaj jednak, że kwestia dotycząca księgowości i rachunkowości to szereg różnorodnych prac i działań, których samemu wcale nie jest tak łatwo wykonać. Zdecydowanie prościej jest zatrudnić biuro księgowe, które wszystkim się zajmie, będąc prawdziwym doradcą dla naszego wymarzonego biznesu.

Jeśli interesuje Was zakres usług danego biura rachunkowego, ważne jest, aby przed podjęciem współpracy dowiedzieć się wszystkiego, co będzie niezbędne przy Waszych wzajemnych relacjach. Pytajcie i słuchajcie. Podpisując umowę z danym biurem rachunkowym musicie mieć pewność, że będzie ono dla Was tym najlepszym i najbardziej profesjonalnym. Biuro rachunkowe ma być dla Was wsparciem, pomocą, doradcą. Ma być z Wami przez cały czas prowadzenia księgowości Waszej firmy.

Jeśli zatrudnimy biuro rachunkowe, zajmujemy się swoją pracą, a wszelkie prace księgowe pozostawiamy w rękach osób, które się na tym po prostu znają jak najlepiej. To właśnie oni mają prowadzić dokumentację, tworzyć pisma, rozliczać, tłumaczyć się przed organami, jeśli pojawiają się problemy. Dobre biuro rachunkowe można znaleźć np. tu.

Biura rachunkowe powinny współpracować z właścicielami firm tak, aby jednej i drugiej stronie zależało na tym, by tworzyć najlepszy biznes od każdej możliwej strony. Biuro rachunkowe ma radzić zawsze i wszędzie, ma pomagać, by rozwiązać każdy problem, by szukać najlepszych rozwiązań, by robić wszystko, aby właściciel danej firmy miał przy swoim boku kogoś, komu może w 100% zaufać i kto wie, że zrobi wszystko, by księgowość jego firmy była prowadzona najlepiej, jak to możliwe.

            
                         
        
Ostatnio modyfikowano: 12 października, 2016 o 12:30