Finansowanie biznesu a pożyczki i kredyty

Utworzono: 3 lipca, 2014 o 11:15

Wielu z nas marzy o byciu człowiekiem biznesu, wielu pragnie być szefem dla siebie samego. Mamy plany, wizje przyszłości, swoją drogę ku zawodowemu szczęściu. Musimy zdać sobie jednak sprawę z tego, iż założenie biznesu to wcale nie taka prosta sprawa. Potrzeba funduszy, dzięki którym można działać, rozwijać się i tworzyć coś, co dotrze do klientów.

Oczywiście w zależności od tego, jaki biznes nas interesuje, taki też musimy w tej kwestii posiadać wkład własny. Inne pieniądze potrzebne będą na rozkręcenie jednoosobowej firmy komputerowej, inne na ruszenie z dużą produkcją i zatrudnieniem kilku pracowników.

Dziś chcielibyśmy zająć się kwestią finansowania biznesu. Cóż to oznacza. Będziemy chcieli skupić się przede wszystkim na dotacjach, o jakie może starać się każdy z nas, a także o możliwościach wzięcia kredytu, które dla firm mają placówki bankowe.

Pomoc ze strony Unii Europejskiej

Jak zapewne każdy z nas wie, dotacje z Unii Europejskiej cieszą się największą popularnością. Dzięki nim możemy bowiem uzyskać aż 40 000zł na uruchomienie własnej firmy. Dzięki działaniu ,,Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” z unijnej kasy można otrzymać pieniądze na rozwój własnego biznesu.

  • Kto może takie pieniądze otrzymać?

Osoby, które w przeciągu ostatnich 12miesięcy nie prowadziły własnej działalności gospodarczej i mają status bezrobotny. Poza tym, starającymi się, nie mogą być osoby zalegające z podatkami i składkami na ubezpieczenia społeczne. Przeciwko nim nie mogą się również toczyć żadne postępowania sądowe, administracyjne i egzekucyjne. Taka dotacja jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z wejściem na rynek, nie mogą znaleźć pracy, są w trudnej sytuacji, a mimo wszystko mają plan i pomysł na siebie i swój biznes. Mogą to być kobiety, jak i mężczyźni. Osoby młodsze i starsze. Te, które mieszkają na wsiach i w miastach. Wystarczy mieć dobry biznes plan, który ma szansę zaistnieć na rynku, a wtedy 40 000zł może trafić do osoby, która będzie wiedzieć, jak pieniądze zainwestować, by działać.

  • Od czego zacząć?

Całą procedurę zaczynamy od zgłoszenia się do właściwej instytucji pośredniczącej, a więc takiej, która zajmuje się wyborem osób mających uzyskać dotacje unijne. Takimi instytucjami są organizacje pozarządowe, inkubatory przedsiębiorczości, instytucje otoczenia biznesu, a także szkoły wyższe, samorządy, czy instytucje szkoleniowe. Informacji o dotacjach można również szukać w wojewódzkich urzędach pracy, w punktach informacyjnych na temat funduszy europejskich, jak również i w punktach konsultacyjnych.

Oczywiście oprócz dotacji z Unii Europejskiej, województwa i powiaty bardzo często oferują różnego rodzaju rozwiązania, dzięki którym założenie firmy jest możliwe. W urzędach pracy dla osób bezrobotnych bardzo często organizowane są konkursy, dzięki którym te najlepsze projekty są nagradzane i stanowią szansę na otwarcie biznesu marzeń dla wielu osób chcących prowadzić własny biznes. Dotacje z funduszu pracy skierowane są właśnie dla wszystkich osób bezrobotnych, które zarejestrowane są w Powiatowych Urzędach Pracy. Maksymalna kwota, jaką można otrzymać, to 21. 910,32zł. Najważniejsze, to szukać, interesować się i gromadzić informację, by w najlepszym momencie wyjść z propozycją i zacząć się realizować. Co stanowi podstawę? Z całą pewnością w każdym przypadku dobrze zrobiony biznes plan.

Mikropożyczki

Jedną z kolejnych opcji jest mikropożyczka, a więc możliwość pożyczenia pieniędzy na rozkręcenie własnej działalności w niezwykle korzystnej opcji. Kto może taką mikropożyczkę otrzymać? Z pewnością osoby, które zamierzają otworzyć własną firmę, z wyłączeniem tych, które zarejestrowane są w Ewidencji Działalności Gospodarczej, w Krajowym Rejestrze Sądowym i w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Każdy z uczestników może ubiegać się o pożyczkę w kwocie 50 000zł z oprocentowaniem na około 3,8%.

Kredyt w banku lub w innej instytucji pozabankowej

Opcją jedną z wielu jest również zaciągniecie kredytu w banku lub w innej placówce. Nie każdy spełnia warunki, by móc o dotację się starać, nie każdy ma czas na branie udziału w rywalizacji i oczekiwaniu na swoją kolej, jeśli właśnie może spełnić się marzenie naszego życia. Kredyty na start są coraz częściej jedną z opcji, które wiele instytucji oferuje swoim klientom chcących działać na własną rękę. Gdzie więc można ubiegać się o taki kredyt? W jakim banku otrzymamy pożyczkę, która będzie w stanie nas zadowolić? Czytelników zainteresowanych pożyczkami dla osób indywidualnych odsyłamy np. na strone https://www.mebank.pl gdzie są pożyczki na dowód i pożyczki pozabankowe. A teraz wracając do firm i przedsiębiorców:

  • Idea Bank

Bank ten ma do zaoferowania bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci kredytu na start. Produkt ten skierowany jest do osób, które chcą otworzyć firmę lub które ją mają krótki czas i chcą postawić na jej rozwój. To, co stanowi korzystne warunki dla tego kredytu, to przede wszystkim:

  • Kwota do 350 000zł
  • Okres kredytowania do 10 lat
  • Finansowanie ZUSu przez okres jednego roku

Wiadomo, że pomysł to rzecz niezwykle ważna, jeśli jednak nie będziemy mieli kapitału, nic nie uda nam się osiągnąć. Tu wystarczy założyć firmę, by już po jednym dniu móc ubiegać się o kredyt, który pozwoli nam realizować nasze założenia. Atrakcyjne oprocentowanie, długi okres kredytowania, krótki czas oczekiwania na decyzję i wiele ciekawych rozwiązań, które z całą pewnością przypadną do gustu wszystkim klientom.

  • mBank

Jak każdy z nas doskonale wie, mBank to placówka, która w sposób szczególny skupia się na klientach instytucjonalnych. Również i w kwestii kredytu na start ma do zaoferowania coś naprawdę godnego uwagi. 10 000zł kredytu bez żadnych zabezpieczeń. Na start, na realizację zobowiązań, na sfinansowanie zakupu niezbędnych narzędzi i urządzeń. Wraz z kredytem otrzymać można oczywiście konto dla firm, a wraz z nim 0zł za prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy, pięć bezpłatnych przelewów internetowych, 0zł za kartę debetową i 0zł za wypłatę gotówki z bankomatów własnych- Planet Cash4you, Euronet, BZ WBK, eCard i mBank.

Dlaczego właśnie kredyt z mBank? Bo dostajemy pieniądze na dowolny cel, nie musimy oczekiwać w banku na decyzję, bo wszystko załatwiamy online, w swobodny sposób spłacamy raty kredytu tak, jak nam najlepiej to odpowiada. Czy można chcieć czegoś więcej?

Oczywiście propozycji jest dużo, dużo więcej. Możemy postawić na pożyczkę w taxcare, możemy wybrać PKO BP, czy inne placówki, które są w stanie zaoferować nam coś dobrego na początek.

finansowanie_biznesu

Warto się rozejrzeć. Warto porównać i sprawdzić i w konsekwencji wybrać taką opcję, która okaże się być dla nas najlepsza. Pomysły to jedno, a realizacja ich to rzecz kolejna. Bez funduszy nie zrobimy nic, a więc warto już teraz pomyśleć, jak zyskać środki, by nasza kariera zawodowa potoczyła się tak, jakbyśmy tego chcieli.

            
                         
        
Ostatnio modyfikowano: 3 lipca, 2014 o 11:18