Dodatkowe zajęcia edukacyjne

Utworzono: 14 kwietnia, 2014 o 7:39

Nauka jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Rozwija nasz umysł i nasze zainteresowania. Bardzo popularne są korepetycje z przedmiotów szkolnych takich jak: język polski, języki obce, matematyka, chemia czy fizyka. Są to dziedziny wiedzy, które sprawiają trudność wielu uczniom. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług korepetytora, który jeszcze raz omowi z nami niezrozumiały materiał, przygotuje do egzaminu czy pomoże odrobić lekcje. Korepetytorami są studenci lub nauczyciele, którzy chcą w ten sposób dorobić. Przy prowadzeniu takiej działalności bardzo ważna jest wiedza oraz kompetencje. Coraz częściej oprócz korepetycji z zajęć typowo szkolnych prowadzone są kursy indywidualne np. z malarstwa, fotografii, tańca czy wizażu.

Kto może nauczać?

Osoba, która chce podjąć się nauczania innych osób, musi posiadać odpowiednią wiedzę, kompetencje, umiejętności oraz powinna być dobrze przygotowana z danej dziedziny. Nie trzeba mieć ukończonych studiów z danego zakresu wiedzy. Korepetycji udzielają np. pasjonaci, którzy pomimo braku dyplomu np. z anglistyki, potrafią wytłumaczyć i nauczyć prawidłowego posługiwania się językiem angielskim.

Niezbędne inwestycje

Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie lekcji w domu, powinniśmy dostosować pomieszczenie – pokój do nauki. Ważne są także materiały edukacyjne – książki, zestawy zadań, testy maturalne oraz komputer, który w dużej mierze może ułatwić nam prace.

O czym warto pamiętać?

Największy popyt jest na dodatkowe lekcję z języków obcych – angielskiego oraz niemieckiego. Korzystają z nich uczniowie, studenci, a także osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę. Dużym zainteresowaniem cieszą się korepetycje z języka polskiego oraz matematyki. Pozostałe przedmioty szkolne nie sprawiają aż tak dużej trudności. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się przedmioty specjalistyczne – akademickie np. statystyka, logika, filozofia, łacina czy gramatyka historyczna. Nie oznacza to jednak, że są mniej dochodowe, wręcz przeciwnie.

Potencjalne zarobki

Stawkę za godzinę lekcji ustalamy indywidualnie. Pod uwagę bierzemy zakres nauczania oraz przedmiot nauczenia a także ewentualny dojazd. Standardowa opłata za lekcje to 30 – 50 zł za godzinę. Stawka jest wyższa w przypadku udzielania lekcji z przedmiotu specjalistycznego. Mając kilku stałych uczniów miesięcznie możemy zarobić około 4 tys. zł.

Konieczne wydatki

  • Materiały dydaktyczne – około 600 zł
  • Komputer – 1,5 tys. zł
  • Łącze internetowe – 60 zł miesięcznie
  • Regularne dodawanie ogłoszeń – 150 zł miesięcznie
  • Ulotki – 600 zł miesięcznie

Przydatne informacje

Ogłoszenia najlepiej umieszczać na portalach miejskich oraz takich, gdzie dodanie ogłoszenia jest bezpłatne. Sporym zainteresowaniem cieszą się korepetycje z informatyki. Korzystają z nich uczniowie, studenci, osoby starsze. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie cyklu lekcji z zakresu podstawowej obsługi komputera i Internetu. Innym obszarem zainteresowania jest tworzenie stron WWW, pozycjonowanie oraz programowanie, a także wiele innych.

            
                         
        
Ostatnio modyfikowano: 5 maja, 2014 o 11:52