Pranie i prasowanie koszul

Utworzono: 14 kwietnia, 2014 o 7:54

Koszule męskie oraz damskie są tym elementem garderoby o który trzeba szczególnie dbać. Trzeba pamiętać o odpowiedniej temperaturze prania, prasowania i nie tylko. Koszule są szyte z różnorodnych tkanin i są dostępne w różnych fasonach. Fason i materiał z którego jest uszyta odzież utrudnia pranie oraz prasowanie. Prasowanie koszuli wymaga cierpliwości i dokładności. Dla wielu osób jest to coś strasznego z czym trudno sobie poradzić. Prasowanie przeraża szczególnie mężczyzn. Koszula jest ubiorem eleganckim i wizytowym. W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest nienaganny wygląd. Jest spore zapotrzebowanie na usługi typu pranie oraz prasowanie. Nie mają one jednak racji bytu w małych miejscowościach. Sprawdzają się jednak w dużych miastach, gdzie społeczeństwo pochłonięte praca i kariera zawodową, nie ma zwyczajnie czasu na takie czynności jak prasowanie. Idealnym miejscem na prowadzenie pralni są zamożne okolice.

Kto może prowadzić pralnie?

Do prowadzenia tego typu działalności nie potrzeba wiele. Najważniejsze jest miejsce, w którym będziemy suszyć i prasować odzież. Istotna jest także dobrej jakości pralka oraz różnego rodzaju preparaty niezbędne do prania i prasowania koszul. Prywatna firmę, która będzie świadczyła usługi prania i prasowania odzieży należy zarejestrować pod numerem PKD: 96.01.Z.

Niezbędne inwestycje

Do profesjonalnego wykonywania pracy niezbędny jest dobrej jakości sprzęt taki jak np. żelazko, prasowalnica, stół do prasowania, filtry do zmiękczania wody, pralka, suszarka oraz przystosowane do pracy pomieszczenie. Potrzebny będzie również samochód. Przyda się do odbierania i odwożenia powierzonych nam ubrań. Dzięki tej dodatkowej usłudze transportowej, na pewno zyskamy więcej klientów. Ostatnią inwestycją będą odpowiednie opakowania. Garderobę można zapakować w torby papierowe lub foliowe.

O czym warto pamiętać?

Jeśli chcemy aby nasza firma odniosła sukces musimy zadbać o wysoka jakość usług i bogatą ofertę – to jest podstawa. Kolejna ważną kwestią jest atrakcyjna reklama. Dzięki tym działaniom nie tylko zdobędziemy uznanie i renomę ale również zyskamy stałych klientów, którzy chętnie będą korzystali z naszych usług. W celu pozyskania klientów możemy zainwestować w ulotki, które pomogą nam wypromować własną działalność. Dobrym sposobem promocji jest również mailing.

Potencjalne zarobki

Stawki za jedna i ta sama usługę prezentują się różnie. Wpływ na ta różnice ma przede wszystkim jakość wykonania usługi, renoma firmy oraz miejsce prowadzenia działalności. Standardowa opłata za wypranie i wyprasowanie koszuli mieści się w granicach 20 zł. Doliczyć jeszcze trzeba koszt odbioru i dowozu garderoby. Nie można zapomnieć także o ilości koszul. Dobrze jest udzielać rabatu osobom, które powierzają nam dużą ilość swoich ubrań.

Konieczne wydatki

  • Deska do prasowania – 200 – 300 zł
  • Prasowalnica – około 5 tys. zł
  • Pralka – 900 – 1,5 tys. zł
  • Suszarka – koło 1,5 tys. zł
  • Żelazko – 400 zł
  • Samochód – 6 tys. zł
  • Zatrudnienie pracownika do pomocy – 2 tys. zł

Przydatne informacje

Ofertę firmy można z czasem wzbogacić o inne usługi, niekoniecznie związane z główną działalnością. Może to być zarządzanie korespondencja lub dostarczanie codziennej prasy lub catering.

            
                         
        
Ostatnio modyfikowano: 5 maja, 2014 o 11:55