Jakie kierunki turystyczne wybierają ostatnio Polacy? Co jest modne kraj czy zagranica?

Utworzono: 27 maja, 2019 o 10:24

Okres wakacji stał się już w pełni realny. Jedni właśnie wyjeżdżają, inni szykują się na swoje coroczne szaleństwo. Nie ma, co do tego wątpliwości, iż jest to szczególny czas dla każdego z nas. Ta beztroska, to ,,nic nie robienie”, relaks, odpoczynek i ładowanie baterii na kolejny rok. Gdzie w tym roku Polacy wyjeżdżają najczęściej? Decydują się na kraj, czy może preferują jechać poza jej granice? Góry, a może morze? Chorwacja, Grecja, czy Hiszpania?

Trudno jest jednoznacznie określić, co wybierają Polacy i gdzie najczęściej w tym roku planują wakacje. Ilu bowiem ludzi, tyle też wizji na ten coroczny urlop. Nie ma wątpliwości, że gdziekolwiek byśmy nie pojechali, wszędzie znajdziemy tłumy Polaków. Brak miejsc w hotelach, godzinne kolejki w restauracjach, samoloty pełne pasażerów. Większość z nas na wakacje wyjeżdża i każdy stawia na zupełnie inną formę tego spędzania czasu.

Wakacje w Polsce

Polskę wybiera wielu, aczkolwiek z roku na rok z racji niepewnej pogody, ilość turystów spada. Ci, którzy kochają leżakowanie, w większości wyjeżdżają nad morze. Kołobrzeg, Gdynia, a może Mielno, czy Jarosławiec? Wszędzie ludzi ogrom i każdy szuka swojego małego miejsca, by móc ten odpoczynek spędzić jak najlepiej. Ci, którzy kochają góry, piesze wędrówki i aktywne spędzanie czasu, najczęściej wybierają za swój kierunek Karpacz lub Zakopane. Dwa najczęściej odwiedzane miejsca, na jakie tylko decydują się Polacy.

Niezależnie od tego gdzie, Polska jest pięknym, malowniczym i różnorodnym krajem i tak naprawdę niezależnie od tego, w jakim kierunku byśmy nie pojechali, wszędzie znajdziemy coś idealnego, doskonale do nas dopasowanego. Jedyny minus- pogoda, która lubi płatać nam figle i nigdy nie wiadomo, co nam zaoferuje. Więcej porównań biur turystycznych w wielu wersjach językowych znajdziecie np. na stronie https://www.comparisons.top.

Wakacje zagraniczne

Coraz większa grupa Polaków stawia na wakacje poza Polską, przede wszystkim z racji tego, iż niezależnie od tego, czy pojedzie się tam w czerwcu, w lipcu, sierpniu, czy wrześniu, zawsze będzie ciepło, słonecznie i z pewnością mniej ulewnie, niż ma to miejsce w Polsce. A gdzie jeżdżą najczęściej Polacy?

Według statystyk biur podróży, najczęściej wybieranymi miejscami od wielu już lat są Chorwacja, Grecja i Hiszpania. To właśnie tam zmierzają każdego roku tysiące turystów z Polski. Jedni wybierają małe, malownicze wysepki, inni tętniące życiem miejsca. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na czym nam zależy na co chcemy postawić.

A tak naprawdę, to niezależnie gdzie, ale najważniejsze to z kim i jak. Jeśli chcemy samotnie, proszę bardzo, jeśli z ukochaną rodziną, czy ze znajomymi, nie ma problemu. Bo grunt to mieć wokół siebie tych, z którymi po prostu wakacje chce się spędzać i jadąc, będzie miało się pewność, że będą one najlepsze. Jak co roku;)

            
                         
        
Ostatnio modyfikowano: 10 października, 2022 o 1:49