Osobisty doradca handlowy

Utworzono: 14 kwietnia, 2014 o 7:48

Wielość artykułów na dzisiejszym rynku i coraz to sugestywniejsza reklama sprawia, że przeciętny konsument ma problem z wyborem odpowiedniego towaru. Przyczyniło się to do powołania tzw. osobistych doradców, którzy w trosce o nasze dobro doradzą jaki produkt będzie dla nas najlepszy.

Kto może zostać osobistym doradcą?

W Polsce ten rodzaj działalności jest mało znany. W innych krajach jest on bardziej rozpowszechniony. Osobisty doradca powinien posiadać odpowiednie kompetencje, umiejętności oraz posiadać wiedzę z określonej dziedziny. Powinien regularnie odwiedzać sklepy, analizować aktualną ofertę sprzedażową, musi także na bieżąco śledzić aktualność z danej branży w Internecie. Osobiste doradztwo w kwestii wizerunku powinno przebiegać etapowo, pierwszym etapem musi być analiza komputerowa sylwetki oraz twarzy danej osoby. Chcąc wypromować własna działalność dobrym pomysłem będzie reklama własnych usług na łamach portali społecznościowych typu: Facebook.

O czym warto pamiętać?

Osobisty doradca zwykle udaje się ze swoim klientem na zakupy. Pod czas zakupów ocenia w czym danej osobie jest do twarzy lub jaki sprzęt lub artykuł będzie dla niego nalepy. Ważna jest także umiejętność oszacowania ceny za dany towar. Istotne jest także zaufanie, klient musi ufać nam i naszej wiedzy. Doradca indywidualny sprawdza się m.in. w doborze garderoby, wyborze samochodu lub sprzętu gospodarstwa domowego.

Potencjalne zarobki

Stawka godzinowa osobistego doradcy jest różna. Jej wysokość zależy od dziedziny doradztwa. Najbardziej dochodowe jest doradztwo związane ze sprzętem elektronicznym, z meblami oraz samochodami. Wybór jak wiadomo jest spory, dlatego pomoc osoby kompetentnej – bezcenna. W ciągu godziny można zarobić nawet 80 zł. 60 zł można natomiast zarobić doradzając w kwestii ubioru i stylizacji.

Konieczne wydatki

  • Komputer – około 1,5 tys. zł
  • Internet – 70 zł miesięcznie
  • Program do analizy twarzy i sylwetki – około 850 zł
  • Lokal do spotkań – 1,5 tys. zł
            
                         
        
Ostatnio modyfikowano: 5 maja, 2014 o 11:55